poniedziałek, 24 lutego 2014

Jaki aparat polecacie? :)

Hejka :*
Dzisiaj przybyłam do was z pytaniem: "Jaki aparat polecacie?" Obiektywami zajmę się później, gdy już wybiorę aparat. Chcę na początek zacząć z prostym i później kupić sobie jakiś lepszy obiektyw, żeby nabrać wprawy.
Mój stary aparat się psuje i jest już po prostu stary! Pomału przestaje mnie zadowalać jakość jego zdjęć do tego zepsuł się wyświetlacz :D Sam! :( Nie wiem nawet jak to się stało. Przejdźmy do 2 typów, które mi odpowiadają i chciałabym je mieć!

1.NIKON D5100
Zastanawiałam się nad Nikonem D3100 ale skoro jest nowsza wersja, to po co kupić starszy model, dlatego Nikon D3100 zostaje ominięty. Przejdźmy do Nikona D5100: ma 16,2-megapikselową matrycę CMOS w formacie DX (23,6 x 15,6 mm), funkcję nagrywania wideo w Full HD, obrotowy ekran, który na pewno ułatwiłby mi pracę. Można nim robić zdjęcia seryjne z prędkością 4 klatek na sekundę. Coś cudownego jak dla mnie bo fotografując np. odlatujące ptaki, mogę zrobić kilka zdjęć w sekundę co daje większy wybór. Ma on wiele różnych funkcji, o których mogłabym pisać i pisać! Ale przejdźmy do 2 aparatu!
2. CANON REBEL T3I/ 600D
Dość stary aparat bo z roku 2011, ale bardzo mi zaimponował. Oglądałam wiele zdjęć na internecie wykonanych właśnie przez ten aparat i bardzo mi się spodobały. Ludzie, którzy mają ten aparat, bardzo go sobie chwalą. Tak jak Nikon D5100 ma obrotowy obiektyw. A jego matryca wynosi18-megapikseli! Co oznacza, że ma lepszą matrycę od Nikona mimo, że jest starszym modelem. Nagrywa wideo także w funkcji Full HD. W trybie zdjęć seryjnych wykonuje 3,4 klatek na sekundę. Nie dużo mniej niż Nikon.  I także ma też różne funkcje takie jak przestarzenie kolorów lub priorytet jasnych partii obrazu!

I to właśnie są moje dwa typy, które chciałabym mieć. A WY? KTÓRY Z TYCH POLECACIE? MOŻE MACIE JAKIEŚ INNE POMYSŁY?
To tyle o aparatach :)
Dzisiaj byłam u fryzjera obcięłam włosy i zrobiłam sobie grzywkę na bok. Póki co jeszcze nie mogę się do siebie przyzwyczaić :D

To tyle na dziś :) Do następnego, Pa :*


czwartek, 13 lutego 2014

Co robić SAMEMU w walentynki? :)

Hejka!
Myślę,że to pytanie każdego singla nurtuje. "Co ja będę robił sam w walentynki pośród tych wszystkich zakochanych par??" Chciałabym wam podsunąć kilka pomysłów, które może wam się przydadzą i nie spędzicie tegorocznych walentynek nudno!

POMYSŁ 1.
Ugotuj coś smacznego! Gotowanie to wspaniały pożeracz czasu! Możesz się odstresować i zapomnieć o problemach.
POMYSŁ 2.
Zrób romantyczną kolację dla rodziców! Na pewno się ucieszą. Zapracowani, bez chwili wytchnienia i czasu dla siebie obojga. Możesz im pomóc odpocząć w ten sposób :)
POMYSŁ 3.
Zrób sobie maraton filmowy! Uszykuj popcorn, zasiądź wygodnie w łóżku i obejrzyj sobie jakieś ciekawe filmy!
POMYSŁ 4.
DIY! Czyli zrób to sam. Możesz zrobić jakieś ciekawe ozdoby do pokoju lub inne fajne przydatne i ładne rzeczy! Czas leci szybko i do tego powstają jakieś cudeńka :)
POMYSŁ 5.
Spędź ten czas z przyjaciółką/przyjacielem. Jeżeli oczywiście jest taka możliwość. Razem raźniej. Pooglądacie filmy, pogracie w gry! Na pewno nie będzie się wam nudzić.
POMYSŁ 6.
Zrób jakieś artystyczne zdjęcia lub narysuj/ namaluj jakiś obraz. Możesz miło spędzić czas w ten sposób i zrelaksować się.
POMYSŁ 7. 
Poczytaj jakąś ciekawą książkę. Herbatka, kocyk, dobra książka? Czemu nie!
POMYSŁ 8.
Wyskocz na miasto, może spotkasz fajnych ludzi. którym też nudzi się w ten dzień!
POMYSŁ 9.
Zrób imprezkę w domu, wyłącznie dla singli! :)
POMYSŁ 10.
Może kochasz kogoś skrycie? Jeśli tak, to możesz napisać na kartce jakieś słowa, które chciałbyś powiedzieć tej osobie i spal je na wietrze. Słowa poprzez wiatr dolecą do tej osoby i może nagle coś się zmieni? :)) 
Mam nadzieję, że każdy z was dostanie jakąś wspaniałą walentynkę :)

To było takich kilka moich pomysłów na spędzenie walentynek. Mam nadzieję, że wam spodobają się te pomysły :) A jakie są wasze pomysły na spędzenie tego święta??
WSZYSTKIM SINGLOM I ZAKOCHANYM PAROM ŻYCZĘ UDANYCH WALENTYNEK :)
Do następnego, Pa :*